UBQ180SQE7DV-RW
Squaro Edge 12 Oval bath, 1800x800mm, Stone White
Height in mm
475
Form
Oval
COLOUR AND SURFACE :
Colour designation
Stone White
Installation height
Bath: 595 - 645 mm Whirlpool system: 620 - 660 mm
Interior depth
450
Colour name
Stone White
Other surfaces
Waste/overflow combination: glossy Outlet cover: glossy
Water content
255
Capacity incl. 1 pers
180
Article number:
UBQ180SQE7DV-RW
availability:
    Squaro Edge 12
    Oval bath
    Article title
    Article number
    UBQ180SQE7DV-RW
    Scope of delivery
    1 x oval bath
    2 x bath support frame (self-adhesive), adjustable from 130 - 180 mm
    1 x extended outlet and overflow (chrome-plated and white)
    Height in mm
    475
    Installation height
    Bath: 595 - 645 mm
    Whirlpool system: 620 - 660 mm
    Interior depth
    450
    Collection
    Squaro Edge 12
    Colour name
    Other material
    • Waste/overflow combination: Plastic
    • Outlet cover: Plastic
    Other surfaces
    Waste/overflow combination: glossy
    Outlet cover: glossy
    With overflow
    Water content
    255
    Capacity incl. 1 pers
    180
    Model number
    UBQ180SQE7DV
    Spareparts
    back
    Spareparts
    Villeroy & Boch Accessories Water inlet, 150x220x65mm, Stone White