UAC180SBW2A1VRW
Subway 3.0 Airpool Comfort (AC) with whirlpool system Airpool Comfort (AC), 1800x800mm Stone White
Colour designation
Stone White
PROPERTIES :
Assembly / Assembly type
built-in installation
Assembly instructions
Installation height
Bath: 610 - 660 mm Whirlpool system: 645 - 680 mm Profibox 2.0 without system: 625 - 625 mm
Interior depth
480
Colour name
Stone White
Other surfaces
Outlet cover: matt Overflow: glossy
Power of lamp
2 x LED / 2,8 W
Water content
294
Capacity incl. 1 pers
219
Information on technical position
Technical parts 1
Technical position
Technical parts 1
Article number:
UAC180SBW2A1VRW
availability:
    Subway 3.0
    Airpool Comfort (AC)
    Article title
    Article number
    UAC180SBW2A1VRW
    Assembly / Assembly type
    built-in installation
    Assembly instructions
    There is no space for a tap hole behind the overflow.
    2 holes are possible to the left or right respectively of the overflow hole
    Scope of delivery
    1 x rectangular bath
    2 x bath support frame (self-adhesive), adjustable from 130 - 180 mm
    Installation height
    Bath: 610 - 660 mm
    Whirlpool system: 645 - 680 mm
    Profibox 2.0 without system: 625 - 625 mm
    Interior depth
    480
    Collection
    Subway 3.0
    Colour name
    • Outlet cover: Plastic
    • Overflow: Plastic
    Other surfaces
    Outlet cover: matt
    Overflow: glossy
    Power of lamp
    2 x LED / 2,8 W