UAP180OBR2B1V01
Oberon 2.0 Special Combipool Active (AP) with whirlpool system Special Combipool Active (AP) Water inlet, 1800x800mm White Alpin
Installation height
Bath: 605 - 645 mm Whirlpool system: 638 - 651 mm Profibox 2.0 without system: 625 - 625 mm Profibox 2.0 incl. System: 625 - 625 mm
Interior depth
470
Other surfaces
Waste/overflow combination: glossy Outlet cover: glossy
Power of lamp
2 x LED / 2,8 W
Water content
265
Capacity incl. 1 pers
190
Anti-slip class A
Outlet/overflow set
Water inlet
Seat unit
2
Information on technical position
Technical parts 1 Side: 1-3 / Protrusion: +10 mm Side: 3-4 / Protrusion: +20 mm
Technical position
Technical parts 1
Article number:
UAP180OBR2B1V01
availability:
    Oberon 2.0
    Special Combipool Active (AP)
    Article title
    Article number
    UAP180OBR2B1V01
    1 x rectangular bath
    1 x extended outlet and overflow (chrome-plated and white)
    2 x bath support frame (self-adhesive), adjustable from 130 - 180 mm
    Installation height
    Bath: 605 - 645 mm
    Whirlpool system: 638 - 651 mm
    Profibox 2.0 without system: 625 - 625 mm
    Profibox 2.0 incl. System: 625 - 625 mm
    Interior depth
    470
    Collection
    Oberon 2.0
    Other material
    • Waste/overflow combination: Plastic
    • Outlet cover: Plastic
    Other surfaces
    Waste/overflow combination: glossy
    Outlet cover: glossy
    Power of lamp
    2 x LED / 2,8 W
    Water content
    265
    Capacity incl. 1 pers
    190
    Anti-slip class A
    Outlet/overflow set
    Water inlet
    Seat unit
    Technical parts 1
    Side: 1-3 / Protrusion: +10 mm
    Side: 3-4 / Protrusion: +20 mm